Je dobré se něco naučit rychle?

. . . aneb hlavně studovat dlouho, abych to pak nezapomněl!

Úspěchu dosahuje člověk, který má přesně daný cíl a postupně jej realizuje. Úspěšný člověk je ten, který si řekne, já se stanu takovým a pak dělá kroky k tomu, aby se to stalo realitou.

Pokud mám jasně určený cíl, že chci něco v životě umět a přesně vím, co mi to přinese a jaký užitek z toho budu mít, na co to mohu použít a kam mě to posune dál, pak si za tím jdu, hledám cesty a nástroje, aby se vize stala realitou.

A navíc pokud se to teď naučím, tak z toho po zbytek života mohu těžit.

Pokud si studium natáhnu na roky, tak žádný užitek moc nepocítím, navíc se studium vleče, není to úplně ono, necítím se ohledně toho nejšťastnější a hlavně, když přijde na věc, tak to stále nedokáži vlastně použít.

Možná první otázka by zde byla, proč se to vlastně učit? Co Vám to v životě přinese, když to budete umět? Co budete mít? Nebo naopak, co nebudete mít, když se to nenaučíte?

A teprve potom se podívat, proč by bylo nebo nebylo dobré se něco naučit rychle?

Často kolem sebe můžeme slyšet slova: „Každý by měl již v dnešní době umět anglicky, je to přeci základ“. „Na všech pracovních pohovorech angličtinu již vyžadují“ a mnoho dalších obecných vět.....

Proč je ale dobré mít v životě vlastní cíle? Proč lidé, kteří mají jasně určené cíle, jich dosahují a lidé bez cílů selhávají?

 

To je stejné jako sedět před krbem a čekat, až mi dá teplo a teprve potom do něj přiložit.

A stejné je i to i s angličtinou, pokud se jí věnuji jen tak trochu, třeba jednou, dvakrát týdně, hlavně se u toho nechci moc nadřít, ale výsledky bych očekával a chtěl. Tak sami jistě uhodnete, jak do dopadne.

Fakt je ten, že jste více bez jazyka, než abyste v něm byli, a tak nemáte ani šanci se do něj pořádně dostat a zažít.

Cílem je nestudovat jazyk roky, ale maximálně během roku se i z úplného začátečníka dostat na pokročilou úroveň, kde jste schopni angličtinu používat a používáním se v ní navěky udržovat.

Takové ty roky studia úplně nevedou k výsledkům, které byste od toho očekávali a hlavně, které byste tam chtěli mít.

CHCI ZMĚNU A KONEČNĚ MLUVIT ANGLICKY

Kontaktní formulář

LITE Jihlava o.p.s.

Telefon:

+420 728 680 210

E-mail

jihlava@lite.cz