Je malá skupinka nebo lekce s lektorem pro naučení se jazyka lepší?

. . . aneb menší skupinka je lepší, lektor na mě má více času! 

A proč, když stále pouze jen lektor opravuje a říká, co mám dělat a jak je to správně, tak pak nejsem sám schopen v životě ty věci použít?

Protože mám jen dvě možnosti, jak se mohu postavit k čemukoli v životě, buď budu PŘÍČINA a věci budu způsobovat, a pak je mohu měnit. Nebo budu EFEKT a věci se mi v životě jen tak stávají a já s nimi nemohu nic moc udělat.

  1. Pokud si jako student najdu sám chybu podle předem objasněného materiálu, opravím ji nebo rozhodnu, že nevím a zeptám se, tak v jaké se nacházím pozici? Příčina nebo efekt? Správně, je to příčina.
  2. Ale pokud mě lektor bude stále opravovat a vždy najde nejprve chybu on, já ji pouze vyslechnu, a pak to jen dobře vykonám, v jaké pozici se tentokrát nacházím? Správně, jsem jen efekt.
Týdenní intenzivní kurz angličtiny

Asi jste to možná někdy zažili,

plná třída lidí, člověk se moc ke slovu nedostane, odpočítá si svou desátou větu, ale nic moc si z výuky neodnese a možná to nakonec vzdá. A tak vzniká selhání a navíc z toho logicky vyplývá, že čím méně lidí ve skupině nebo pouze hodina s lektorem je naprosto ideální. Ano, máte pravdu.

Ale jak se naučit jazyk bez komunikace s různými lidmi?

Pokud jsem na hodině jen s lektorem nebo „pidi“ skupinkou lidí, tak si velmi rychle zvyknu, odhadnu slovní zásobu a vím, jak ten člověk mluví. O možnost být připravený na reálný život, což je komunikovat s různými lidmi, tak přicházím.

V jakém případě je větší pravděpodobnost, že si danou věc budu více pamatovat?

Je to stejné, jako když si nevíte rady s problém na počítači. A nějaký chytrolín si k tomu sedne a začne klikat a říkat Vám, to musíš udělat takto a takto. A nebo si k Vám člověk sedne, trpělivě vysvětluje, ale klikat nechá Vás. V jakém případě si to budu více pamatovat?

Proto, když se učíte, buďte si jistí, že jste v roli příčiny. 

Pak ani není nutné, aby lektor stál jen nad Vámi a kontroloval každé slovo, které říkáte. Může tak pomoci více lidem ve stejný čas a vy tak máte kolem sebe spousty lidí, se kterými můžete komunikovat a Vaše výsledky půjdou velmi rychle nahoru.

Život je o komunikaci a člověk je živý do takové míry, do jaké je schopný komunikovat.

Tak Vám přejeme hodně komunikace nejen během Vašeho studia angličtiny.

CHCI ZMĚNU A KONEČNĚ MLUVIT ANGLICKY

Kontaktní formulář

LITE Jihlava o.p.s.

Telefon:

+420 728 680 210

E-mail

jihlava@lite.cz