Jaká učebnice je pro naučení se jazyka ta nejlepší?

. . . aneb další učebnice do sbírky se přeci hodí! 🙂

Po čase, kdy na neúspěch trochu zapomněli, to zkusí znovu a tak zase makají, makají, makají. A až už to nejde dál, tak přestanou. A takto se to může opakovat roky.

Jediným důvodem, proč lidé zanechají studia, je nepochopení. A proto, když se cokoli učíte, buďte si jistí, že rozumíte všem slovům, znakům a symbolům v textu použitých. Pokud ne, je na čase použít slovník a najít tu správnou definici, co slovo znamená a hodí se do smyslu věty. Při studiu angličtiny časté nepochopení začíná u slova samotného v češtině.  Například: víte přesně, co je to samohláska, příslovce, ...?  

Vysvětlení proč je samohláska samohláskou najdete ZDE.

Asi to dobře znáte, možná máte doma sbírky učebnic, zmatek v gramatice, ale když máte skutečně mluvit a rozumět, tak tam nastává pro někoho ten malý, pro někoho možná velký problém.

Problém většiny učebnic je takový, že tam je mnoho slov, kterým člověk úplně nebo někdy vůbec nerozumí a navíc pokud je celá v angličtině a vy zatím nejste tak zdatní, abyste všemu rozuměli, velmi rychle člověk ztrácí pozornost a často lidé sami sebe shledají „tupými“ na jazyk a že se to nikdy nenaučí.

A tak máme věčné začátečníci, vždy posbírají sílu a makají, makají, ale jak přibývá více věcí, tak časem ten baťůžek ztěžkne a již to nejde dál a vzdají to.

 

Tak tedy nejlepší učebnice je ta, které skutečně rozumíte.

Tím, jak procházíte studiem, si můžete vytvořit svoji vlastní knihu, které budete skutečně rozumět a mít vždy pevné body, kam se podívat.

Když lidé něčemu skutečně rozumí, jsou také schopni to v životě opravdu používat.

 

CHCI ZMĚNU A KONEČNĚ MLUVIT ANGLICKY

Kontaktní formulář

LITE Jihlava o.p.s.

Telefon:

+420 728 680 210

E-mail

jihlava@lite.cz