5 TIPŮ, JAK SI UDRŽET ANGLIČTINU

Také se bojíte, že když ji nebudete denně používat v práci,

tak ji zase zapomenete? 

  • TRÉNINK a DRILL dělá mistra. Znáte ten příběh, kdy za mistrem přijde obyčejný člověk a ptá se ho: "Mistře, hrajete překrásně, jak jste to dokázal? Obětoval bych vše, kdybych uměl hrát jako vy".  Odpověď mistra byla prostá: "Já to obětoval". Najděte si MALÝ ZVYK, co pro svou angličtinu uděláte každičký den.  Mohou to být maličkosti- přeložte si reklamní billboardy na cestách, to co lidé kolem Vás říkají si hned řekněte v angličtině, pokud máte nějaká svá přání, říkejte si je v angličtině, u ranní kávy nebo snídaně si vyplňte krátké cvičení nebo si přečtěte článek, kousek knihy,..
  • Své MYŠLENKY a to, co kolem sebe SLYŠÍM, si převádějte do angličtiny. Když nebudete vědět, udělejte si pro sebe poznámku nebo se podívejte a vyhledejte hned. 
  • Najdětě si pevné pravidlo, třeba naučit se JEDNO slovo denně. Stane se Vám to zvykem, po čase se doslova budete těšit, až se zase něco nového naučíte.
  • S novým slovem vytvořte DESET VĚT v různých větách s jasnou představou, co říkám. 
  • Je totiž veliký rozdíl znát nebo opravdu používat. Můžete mít spoustu informací a dat, ale až teprve opravdová zkušenost dává znalostem hlubší význam a stávají se pro Vás pravdou. Jsou opravdu Vaše a už Vám je nikdo nemůže vzít, protože máte tu zkušenost. Například, když na slovo vytvoříte spoustu, ale opravdu spoustu reálných vět, pamatuje si jej a funguje to.

V knihách se dočtete mnoho skvělých pravd, které objevil a popsal někdo jiný. Ale až objevíte, co se skutečně stalo Vám, tak se můžete trvale zlepšit a bude to pravda i pro Vás.

Příběh, který byl inspirací k sepsání těchto tipů si můžete přečíst zde